“Víno, ktoré sa spočiatku tvári nenápadne, no skôr či neskôr podľahnete jeho čaru.”

- Tibor Vittek, šéfredaktor časopisu Vinotéka

Napísali o nás

AWC Vienna, dve zlaté pre Terra Wylak

13/11/2018

Meno Roman Holec znalcom vína netreba bližšie predstavovať. Stál za vstupom PD Mojmírovce medzi prémiové vinárstva a taktiež stál pri zrode Vinidi. Dnes sa jeho meno spája s jeho vlastným vinárstvom menom Terra Wylak. Rovnako ako jeho predchádzajúce pôsobiská aj Terra Wylak je súčasťou Nitrianskej V.O., ale na AWC Vienna sa najlepšie darilo vínam dopestovaným v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.

RECENZIA: Sauvignon 2015, mladé víno, Terra Wylak

22/11/2015

Nie každý deň má človek možnosť hodnotiť prvé víno z nového vinárstva. Od Romana Holeca som prvé víno chutnal už dvakrát. Prvýkrát to bol ročník 2003 v PD Mojmírovce, druhýkrát ročník 2008 vo Vinidi a teraz po siedmych rokoch, ročník 2015 v novom vinárstve Terra Wylak. Aké je ich prvé víno?

Terra Wylak má už prvé víno

03/11/2015

Vinárstvo Terra Wylak má v rodnom liste tri mená. Roman Holec je skúsený a úspešný enológ, Dušan Bajan rovnako podkutý obchodník s vínom a Peter Legnár má skúsenosti v oblasti gastronómie. Toto nové vinárstvo sídli v zrekonštruovanej budove bývalej družstevnej pivnice vo Veľkom Záluží neďaleko Nitry. To sa odzrkadlilo aj v jeho názve, pretože Wylag je najstarší dochovaný názov tejto obce. Hoci toto momentálne asi najmladšie slovenské vinárstvo vzniklo iba nedávno, mohlo už na konci októbra predstaviť svoje nové víno, mladý Sauvignon.

Please reload

© 2015 Terrawylak.sk

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon